Posted on

Tänapäeval on tervishoid täis teavet

Tänapäeval on tervishoid täis teavet

Lisaks ajastasid nad, kui kaua iga inimene nühkimisega tegeles.

TULEMUSED: 3749 inimesest, kes täheldasid vannitoast lahkumist, kasutas 66,9 protsenti seepi ja 10,3 protsenti ei pesnud käsi üldse. Ülejäänud 23 protsenti inimestest peatusid käte niisutamisel, mida teadlased mingil põhjusel nimetavad "püüdis pesta" (justkui poleks need inimesed lihtsalt kindlad, kuidas seda järgida). Kuigi teadlased lugesid heldelt kokku pesemisele, hõõrumisele ja loputamisele kulunud aega, kulus vaid 5,3 protsendil inimestest selleks 15 sekundit või kauem, täites seega nõuetekohase kätepesu nõuded. Nende keskmine aeg oli 6 sekundit.

Muud leiud hõlmavad järgmist: inimesed pesevad vähem käsi õhtul ja tunduvalt sagedamini kasutavad seepi hommikul; naised, 77,9 protsenti, kasutasid seepi palju tõenäolisemalt kui mehed (50,3 protsenti), nagu ka inimesi, kes olid vanemad kui ülikooliealised, ja seepi kasutati sagedamini, kui valamud olid puhtad.

MÕJU: Kahes eraldi uuringus, mis tuginesid enesearuannetele, leiti, et 96 protsenti inimestest väidab, et peseb käsi järjekindlalt. Kui Michigani osariigi ümbruses toimuv on mingi viide, on http://tooteulevaade.top/ tegelikult vastupidi. Kätepesu, jällegi vastavalt CDC -le, "on kõige tõhusam viis nakkushaiguste leviku vähendamiseks."

Täielik uuring, "Kätepesu praktikad kolledži linnakeskkonnas," avaldatakse ajakirjas Journal of Environmental Health.

happyhangaround/flickr

Oaklandil asuv 23-aastane räppar Kreayshawn, "Gucci Gucci" kuulsus (nüüd 42 miljoni YouTube’i vaatamise juures), kirjutas täna hommikul Tumblri kaudu, et öelda maailmale, et ta on lapsega.

Jah, ma olen rase! See on nõme. Kui teie [sic] ei ole rase, ärge rasestuge mõnda aega, sest seal on kõik need sümptomid, mis muudavad teid imelikuks ja valusaks ning tekitavad ebamugavust ja 9 kuud on tõesti pikk aeg, eriti lõpupoole. Peate pakkima kõik oma libedad topid ja kõrge vöökohaga lühikesed püksid. Teie [sic] oli kogu aeg stressis ja valus ning teil oli selle peale igav, sest kui teie sõbrad ei saa teiega või isegi teie ümber suitsetada, leiavad nad päeva lõpuks midagi paremat. Ja kui kavatsete mõne sõbraga välja minna, valutavad jalad ja selg tavaliselt tunni aja jooksul. …

MINA, MINA, MINU Põlvkond on seda uuesti teinud. (Eelmisest nädalast Aeg kaane artikkel: "Siin on külmad ja karmid andmed: nartsissistliku isiksusehäire esinemissagedus on 20ndates eluaastates peaaegu kolm korda suurem kui praegu 65 -aastaste või vanemate põlvkondade puhul.")

Mis on … kõik? Kreayshawni Tumblr näeb välja nagu MySpace’i leht. Ta loetleb oma lemmikraamatu järgmiselt "Tumblr." Pange kõik oma raha kulda, kõik. Või ei, isegi mitte.

Nagu Elspeth Reeve eelmisel nädalal märkis, oli kaanelugu Altantiline kuukiriseptembri 1907. aasta number oli "Miks Ameerika abielud ebaõnnestuvad" Tsiviliseeritud ühiskond lagunes iga klahvivajutuse all, see hoiatas selle eest "kalju, mille peal enamik lillepeenardega abiellumisparke tükkideks läheb, on viimase aja individualismi kultus; mina jultunud vasika kummardamine." Artiklis ei mainitud nime järgi Kreayshawni.

puuikibeach/Flickr

Raamatus Gulliveri reisid räägib Jonathan Swift teadlaste kogukonnast, kes püüab inimelu parandada tehnoloogiliste uuenduste kaudu. Üks nende paljudest skeemidest on mõeldud sõnade asendamiseks tööriistadega. Rääkimise asemel kannavad inimesed seljakotte, mis on koormatud esemetega, mille kohta neil on vaja suhelda. See uus kommunikatsioonitehnoloogia kõrvaldab arusaamatused ja toimib ka "universaalne keel, mida tuleb mõista kõigis tsiviliseeritud riikides."

Plaanil on ainult üks puudus, eriti tarkade seas. Nimelt, kui inimese äri on suurepärane ja erinevat laadi, on ta kohustatud "kanda seljas suurt kogumit asju, kui ta ei saa endale lubada ühte või kahte tugevat teenijat." Lühidalt, suhtlemiskoormus muutub kiiresti peaaegu liiga suureks, et seda kanda. Nagu Swift ütleb, "Olen sageli näinud kahte sellist tarka peaaegu vajumas oma pakkide raskuse all."

Haigla praktikandid veedavad patsientidega suhtlemisel vaid umbes 12 protsenti ajast. Seevastu veedavad nad 40 protsenti ajast haiglate infosüsteemidega suhtlemisel.

Swifti lugu kõlab absurdselt, välja arvatud paljud, kes töötavad kaasaegses tervishoius. Rääkisin hiljuti ühe arstitudengiga, kes väljendas hämmastust arstide märkmete lühiduse pärast väikese maahaigla patsientide tabelites. "Meie akadeemilises meditsiinikeskuses on märkmed tavaliselt paar lehekülge," ta ütles. "Kuid kogukonnahaiglas olid need mõnikord vaid paar lauset."

"Koolis õpetatakse meile, et märkmed peavad olema põhjalikud, jätmata midagi välja. Kohtuasjade vältimiseks ja selle eest, et teile makstaks kõik, mida teete, dokumenteerite absoluutselt kõik. Tegelikult kopeerivad ja kleepivad arstid sageli terve lõigu teavet ühe päeva märkmikust teise. Nii et ma küsisin ühelt arstilt: “Kuidas te nii lühikeste märkmetega pääsete?”"

"Ta ütles mulle, et nende mure ei seisne kohtuasjade vältimises ega palga saamises, vaid patsientide eest hoolitsemises. Nad püüavad vältida omavahelist suhtlemist elektroonilise haigusloo kaudu ja kasutavad iga võimalust, et rääkida üksteisega ühistest patsientidest. Diagrammid kajastavad tegelikult ainult seda, mis on vajalik nende vestluste kokkuvõtteks."

Need väikelinnade arstid tegelevad millegi, tõe, eriti meditsiini ja inimestevahelise suhtlemisega üldiselt, mille me kiirustades uusimaid infotehnoloogiaid täielikult ära kasutame, mõnikord unustame. Lihtsamalt öeldes ei ole patsiendi tabelis oleva teabe hulk tingimata positiivselt korrelatsioonis patsiendi hoolduse kvaliteediga. Sageli on täiendava teabe olemasolu suhtlemise ja mõistmise vähenemise sümptomiks.

Suurte andmete kogumise, salvestamise ja hankimise ning tegelikult toimuva mõistmise vahel on suur vahe. Kui teabe hulk muutub liiga suureks, hakkab see tegelikult suhtluskanaleid ummistama, häirides arsti võimet tajuda, mis tegelikult toimub. Minu kogemuste kohaselt ei ole parimad arstid kõige paljulubavamad. Vastupidi, nad sõnastavad üldiselt kindlaid muljeid.

Peame hoiduma kiusatuse eest lubada haiguslool patsient välja tõrjuda. Hiljutine Johns Hopkinsi ülikoolis tehtud uuring näitas, et haigla praktikandid – arstid, kes on koolituse kõige kujunemisjärgus – kulutavad patsientidega suhtlemisele vaid umbes 12 protsenti ajast. Seevastu veedavad nad 40 protsenti ajast – rohkem kui kolm korda rohkem – haiglate infosüsteemidega suhtlemisel. Liha-vere patsient on maetud gigabaitide andmete alla.

Sellel tähelepanu muutusel võivad olla tõeliselt swiftlikud tagajärjed. Praktik esitas hiljuti hommikuste voorude ajal äsja vastuvõetud patsiendi, teatades, et patsient oli "staatusejärgne BKA (põlve amputeerimine allpool)." "Kuidas sa tead?" küsis raviarst. "See on märgitud patsiendi iga kolme eelneva väljakirjutamise kohta," vastas praktikant ja vaatas oma arvutiekraanilt üles. "Okei," vastas raviarst. "Lähme patsienti vaatama."

Kui meeskond jõudis patsiendi tuppa, tegid nad üllatava avastuse. Patsiendil oli kaks jalga ja kümme varvast. Kust tuli BKA ajalugu? Selgus, et neli haiglaravi oli häältuvastuse dikteerimissüsteem valesti mõistnud DKA -d (diabeetiline ketoatsidoos) kui BKA -d ja ükski diagrammi üle vaadanud arstidest ei olnud viga tuvastanud. Sellest oli nüüd saanud elektroonilise haigusloo püsiv osa – justkui kivisse kirjutatud.

Selliseid asju juhtub kogu aeg. Me oleme oma uutest tehnoloogiatest nii vaimustuses ja soovime neid täielikult ära kasutada, et hakkame üha vähem tähelepanu pöörama selle tegelikule eesmärgile. See on nagu piloodid, kes navigeerivad helge päikesepaistelisel päeval instrumentidega, või autojuhid, kes järgivad oma GPS -seadmete juhiseid otse järve. Kliiniku külastuse ajal oleme meie arstid nii hõivatud oma tahvelarvutitega suhtlemisest, et me ei näe patsienti.

Keegi ei tea veel, kas elektroonilised haiguslood parandavad patsientidele osutatava ravi kvaliteeti. Kui nad töötavad hästi, muudavad nad patsiendi teabe kättesaadavamaks, ajakohasemaks ja vähem vastuvõtlikuks arusaamatustele käekirja loetamatuse jms tõttu. Kuid on probleeme ja need ulatuvad palju kaugemale kui lisakulud, süsteemide kokkusobimatus ja arstide suurenenud töökoormus. Ennekõike teevad nad sageli tõelise arusaamise lühisesse.

Soovitatav lugemine

Instagram O.R.-s: kuulmise taastamise kirurgia otse-säutsus

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

Hea meditsiin ei tähenda diagnooside ja raviplaanide lihvimist suurtest faktikogudest. See tähendab patsiendi mõistmist. Ja patsiendil on palju tahke, mis ei kipu paistma, kui elektrooniline haiguslugu on kõik, mida peame jätkama. Robot suudab andmeid koguda ja töödelda, kuid hea meditsiin nõuab enamat kui teabehaldus. See nõuab tõhusat suhtlemist, sügavat arusaamist ja tõelist kaastunnet.

Tänapäeval on tervishoid täis teavet. Meil on iga patsiendi kohta rohkem andmeid kui kunagi varem. Kuid kaaluge neid T.S. Eliot: "Kuhu jääb tarkus, mille oleme teadmistes kaotanud? Kuhu jäävad teadmised, mille oleme infos kaotanud?" Andmetest üksi ei piisa. Tegelikult on andmed üksi veidi rohkem kui müra. Kõige rohkem vajame mitte andmeid, vaid meie patsientide tõelisi teadmisi. Ja isegi kõige keerukamad infosüsteemid ei suuda pakkuda tarkust vahet teha.

Alates selle tagasihoidlikust leiutisest Johnsoni poolt 1920 & Johnsoni New Brunswickis, New Jerseys, Band-Aid toodeti pikka aega ühevärvilisena: pehme roosa. Ühes 1955. aasta telereklaamis näitas ettevõte ühte kaukaasia naise käest: "Korralik, lihavärviline, peaaegu nähtamatu," ütles häälkõneleja.

66-aastane Harlemis elav Aafrika-Ameerika naine Orundu Johnson mäletab. "Sidemed ütleksid liha värvi ja ma selgitaksin oma lastele: “Noh, see pole teie liha.”

Sidemed ütleksid liha värvi ja ma selgitaksin oma lastele: “Noh, see pole teie liha.”"

Ka iroonia, et afroameeriklased kleepivad oma tumedamale lihale roosasid laike, ei jäänud märkamatuks ka musta vabastusliikumise poolt. Harlemis asuva aktivisti Preston Wilcoxi eestvõttel 1969. aastal ilmunud sõjakas koomiksiraamatus “White Is” on joonisel kujutatud musta panteri riietuses noormees, ülespoole pööratud silmadega, mis on kinnitatud laubal oleva väljaulatuva valge kleepuva sideme külge. Pealkiri luges: "Valge on lihavärvi side."

Johnson & Turuliider Johnsoni hinnangul on ta müünud ​​üle 100 miljardi Band-Aidi kogu maailmas. 2011. aasta seisuga nõudis rahvusvaheline ettevõte 62 protsenti liimisidemete müügist Ameerika Ühendriikides. Kuigi nüüd on selgeid Band-Aidsid, on Orundu Johnsoni meelehärmiks, et ükski kümnetest disainilahendustest, alates tavalisest beežist kuni Muppeti tegelastega kaunistatud mudelini, ei ole loodud sulanduma Aafrika-Ameerika nahaga.

Grove Press

Mustade sidemete püsiv turulõhe ei üllata turunduskonsultanti Pepper Millerit. Nielseni andmetel on viimastel aastatel Aafrika-Ameerika elanikkonnast saanud USA turu liikumapanev jõud, mis suureneb ülejäänud riigi omast kiiremini ja prognooside kohaselt moodustab 2015. aastaks turuosa 1,1 triljonit dollarit. . See polnud aga alati nii. Kosmeetikahiiglased nagu Cover Girl ja Estee Lauder hakkasid tumedanahalistele naistele meigijooni pakkuma alles 1980ndatel.

See oli 15 aastat tagasi, kui New Yorgi ettevõtja Michael Panayiotis lõi Ebon-Aidi. Oranžil kastil oli kirjas: "Sidemega, mis on mõeldud ainult värvilistele inimestele," ja neid oli toonides, mida nimetatakse mustaks lagritsaks, kohvipruuniks, kaneeliks ja meebeežiks.

Johnson meenutab päeva, mil ta leidis Harmoni apteegist Ebon-Aide. Ta ostis kümneid karpe. Oma lastele, aga ka pakkimiseks Harlemi kooli esmaabikomplektidesse, kus ta töötas direktorina. "See oli minu jaoks alati poliitiline avaldus," ta ütles.

Kuid ühel päeval kadus Ebon-Aides riiulitelt. Johnson pöördus tootja poole korduvalt.

Panayiotis mäletab tema palveid.

Küprosel sündinud kahe lapse isa Panayiotis arvas Ebon-Aide’i turule toomisel, et on leidnud paljutõotava tuluga nišituru. Jaemüügigigandid Wal-Martist Rite Aidini nõustusid tema toodet vedama. "Saime oma turu -uuringutega teada, et Aafrika -Ameerika turu ja hispaanlaste turu vahel haaraksime umbes 25–28 protsenti turust," ta ütles. "Tahtsime teha kõik esmaabitooted musta värvi."

Kuid Panayiotis oli pettunud oma toote paigutuse pärast, mis tavaliselt sattus eraldi riiulitele, mis olid pühendatud afroameerika klientide vajaduste rahuldamisele. "Kui te seda inimestele ei näita, siis kuidas nad seda ostavad?" ta ütles.

2002. aasta lõpuks oli ta algsest 1 miljonist sidemekastist müünud ​​vaid umbes 20 000. Kaotanud oma esialgse 2 miljoni dollari suuruse investeeringu – sealhulgas 600 000 dollarit toote tootmiseks Lõuna -Koreas ja Kanadas – panayiotise ettevõte klappis.

Ta ladustas oma inventari 10 000 ruutjalga laos, annetades sidemekastid vähehaaval sellele, kes tundis huvi, ja müüs viimase partii Miami ettevõttele. Nüüdseks 65 -aastane Panayiotis asus edasi juhtima IT -teenuste ettevõtet.

Soovitatav lugemine

Miks me võtsime kokaiinist soodast välja

Miks pole keegi kindel, kui Delta on surmavam

Katherine J. Wu

Me pole uueks pandeemiaks valmis

Olga Khazan

Los Angeleses asuv turunduskonsultant Harry Webber, kes vastutas Johnsoni reklaami eest & Johnsoni Band-Aid aastatel 1963–1968 ütles, et toote lihavärv oli "mitte-teema" oma aastate jooksul seda propageerides. "Johnson & Johnsoni arvates oli see massitoode ja massitoodetena vaatate, milline on selle turu suurim fraktsioon, ja loote selle fraktsiooni jaoks toote," ta ütles. "Nii et mittevalgete puhul, kes olid tol ajal 12–15 protsenti kogu elanikkonnast, ei olnud kellelgi võimalust kaaluda Band-Aid Brandi kleepuva sideme valmistamist, et varjata nahavärvi, mis on täielik spekter alates roosast eebenipuu juurde."

Panayiotis ütles omakorda, et tema arvates on turg tema toote jaoks taas küps. "Veel tänagi, pärast nii palju aastaid, saan telefonikõnesid ja e -kirju inimestelt, kes tahavad seda näha."

"Näete seda turul uuesti," ta ütles.

Klaaskastis kasvatatud väike mänd paljastab valgete, peenelt hargnenud mükoriisa niitide taseme või "seeneniidistik" mis kinnituvad juurtele ja toidavad taime. (David Read)

Viimasel ajal oleme palju kuulnud revolutsioonist inimeste tervisele mõtlemises – kuidas see on lahutamatult seotud meie soolestiku, suu, nina ja muude mikroobide tervisega. "elupaiku" meis ja meie peal.